Tallink Open 2009

Fact Sheet (turniiri juhend)

Qualifying Draw (kvalifikatsiooni tabel)

Singles Main Draw (põhiturniiri tabel)

Doubles Main Draw (paarismängu tabel)

Photos (pildigalerii)


Naiste rahvusvaheline tenniseturniir ITF 10 000 USD auhinnafondiga. 9.-16. augustil 2009 korraldati Corali Tennisekeskuses 15 riigi osavõtul heatasemeline naiste tenniseturniir. Sellise kategooriaga turniiri mängiti Eestis viimati kümme aastat tagasi.

See sai võimalikuks tänu hr. Enn Pantile, kes oli turniiri pearahastaja. Selle eest tänab turniiri direktor ja Fed Cupi kapten Rene Busch isiklikult. Aprillis, pärast Eesti naiskonna play-off mänguvõitu Iisraeli üle, sai Pantiga räägitud vajadusest sellise turniir järele ning koostöös AS Tallinki ja SEB pangaga sai üritus ka teoks. Meeldiv oli see, et valgepallureid saabus paljudest riikidest, sealhulgas LAV-st, Austraaliast, Itaaliast, Hispaaniast, Inglismaalt, Belgiast, Venemaalt ning teistest riikidest. Tugevaima paigutusega oli kohal meie põhjanaabrist Soomest Emma Laine, kes on kuulunud ka 100 parema WTA mängija hulka ning teeb hetkel come back’i.

Meie tüdrukutest olid kvalifikatsiooniturniiril Kadi Liis Saar, Teele Tani, Kersten Vanem. Kadi Liisil õnnestus ka üks mäng võita, kuid põhiturniirile pääsemiseks sellest ei piisanud. Pearingis mängisid eestlannadest tänu wild-kaardile, mida on õigus jagada neli tükki, Tani Tuule, Anett Schutting, Julia Matojan ning Barbara Kvelstein. Viimane läbis ka esimese ringi. Kõige väljapaistvamaid tulemusi näitas veel sellel hetkel 17-aastane Anett Schutting, kes mängis end tubli mänguga poolfinaali ning selle tulemusega pääses ka maailma WTA rankingusse, mis seisuga 12.10.09 on tubli 758! Ka paarismängus jõudis Anett koos Julia Matojaniga poolfinaali.

Turniiri korraldusega jäid ülimalt rahule nii mängijad kui ka peakohtunik Barbro Rabe (NOR). Ka järgnevas ITF raportis olid vaid väga head hinnangud. Osavõtjad võeti sõbralikult vastu, treening ja võistlustingimused olid väga head ning mängijad said kasutada MyFitnessi teenuseid. Võistlejad majutati Tallink Express hotelli soodsa hinnaga ning sõidutati Tallink Taksodega vastavalt vajadusele. Tehti ka City Tour ning kingiti igale osavõtjale, keda oli 45 mängijat, käterätikud Tallinki või SEB poolt. Ilusad auhinnad olid ka medalikohtadele, kus lisakingitused saadi Sportlandilt.

Sponsoritele korraldas Rene Buschi Tennisekool kolmepäevase tennisekursuse, mis kujunes väga lõbusaks. Eelkirjeldatud turniir on väga vajalik nii Eesti tennise praegusele põlvkonnale kui ka tulevasele. Loodame turniiri jätkusuutlikkusele ja Eesti naiste tennise maailmaliigas püsimisele.

   
  

      

Liitu uudiskirjaga

* indicates required
 
Otsi
 
 
 
Rene Buschi Tennisekool, Haabersti 5, 13516, Telefon: 66 00 525, +372 52 69 231, E-mail: tc2000@tc2000.ee
Koduleht Elitec'st