Nike Open 2009

TENNIS EUROPE U16Fact Sheet

Acceptance Lists

Boys Singles

Girls Singles

Boys Doubles

Girls Doubles

Boys Qualifying

Girls Qualifying

Poster

2009.aastal peeti Eestis juba viiendat korda rahvusvaheline tennisevõistlus Nike Open ning turniir kasvab aasta-aastalt ühe suuremaks — seekord oli kohal 13 Euroopa riiki.

Turniiri peakorraldaja, alati positiivne Rene Busch kinnitas, et tal on hea meel turniiri jätkusuutlikkuse üle. Kuigu mullu jäi turniir pidamata, oli sel aastal võistlus jälle täies hoos ning 85 osavõtja seas olid lisaks Eesti parimatele ka näiteks Soome, Venemaa, Valgevene ja Rootsi tennisistid.

„Turniir läks väga edukalt,“ ütles Busch, kellel oli hea meel, et osalejate arv on aastate lõikes püdinud suhteliselt stabiilsena. Esimesed kaks tugevusaastat oligi Nike Open eestkätt 14-aastate turniir, kuid nüüd on see kasvanud välja kuni 16-aastaste mõõduvõtuks.

Turniiri taset hindas Busch küll Euroopa nõrgemaks kategooriaks, kuid hoolimata sellest, et eestlased üksikmängudes kõige edukamad polnud (poistest jõudsid veerandfinaali Markus Kerner ja Hendrik Raag), hindas turniiri eestvedaja seisu rahuldavaks.

„Igal juhul on sellisest rahvusvahelistest turniiridest, mis koju kätte tulevad noortele tohutult kasu,“ sõnas Busch, kes korraldab enda sõnul sellist noorteturniiri suurema heameelega. „Näiteks võib tennist noorteklassis varjus püsida, kuid siis ühtäkki täiskavanuna kerkib tegijaks. Kunagi ei tea, kas noorte seas leidub uus Zopp või Kanepi.“

Busch pani noorte kasvatamise töö südamele just treeneritele, kuna too on sportlase kujunemisel kõige vajalikum inimene. Ja mis kõige tähtsam — oluline pole kvantiteet, vaid kvaliteet.

„Treenerid peavad olema täielikult pühendunud. Müts maha nende ees, ke seda suudavad. Juhendaja ja hoolealuse töö viljakuse alus on see, et peab leiduma usku ja enesemotivatsiooni,“ tunnistas Busch, kes lükkas ümber väite, nagu ala kalliduse juures ei leiduks meil ehk piisavalt viljelejaid. „Tingimused on meil head ning kindlasti ei tohiks võimaluste taha pugeda. Tennisega võib alustada väga edukalt ka 500 krooni eest kuus.“

Vähemalt üks Nike Open’i esikoht jäi ka Eestisse, küll pidi Hendrik Raag jagama seda lätlase Janis Stepinsiga.

   
  

      

Liitu uudiskirjaga

* indicates required
 
Otsi
 
 
 
Rene Buschi Tennisekool, Haabersti 5, 13516, Telefon: 66 00 525, +372 52 69 231, E-mail: tc2000@tc2000.ee
Koduleht Elitec'st